Anna Dobieszewska

0 pytanie, 4 odpowiedzi

Jestem coachem i menedżerem. Od 15 lat zajmuję się rozwojem ludzi i zespołów. Pracuję z Klientami indywidualnymi oraz firmami. Dbając o ich zaangażowanie i motywację wspieram ich w realizacji celów.

Jestem ekspertem:

www.integrity.pl Zadaj pytanie

Ostatnia aktywnoœść

 • Aby zdecydować się i wprowadzić przełomową zmianę w życiu konieczne są trzy rzeczy: - Po pierwsze stan obecny z jakiegoś powodu przestał być satysfakcjonujący. Doświadczamy DYSKOMFORTU (czasem bardzo silnego), jest nam źle Może być też tak, że tęsknimy za czymś lepszym niż to co mamy. Do zmiany motywuje nas siła do lepszego lub od złego. W coachingu coach dokłada wszelkich starań, aby Klient nazwał to, co go do zmiany pcha lub do niej ciągnie. Ważne, żeby zdać sobie sprawę z tego, co leży u podstaw tego pragnienia, jaka wartość, co stanowi o sensie zmiany. W ten sposób budujemy INTENCJĘ. - Kolejnym elementem jest WIZJA tego, jak nasze życie może wyglądać po zmianie Jeśli nie masz wizji, czego chcesz, jest mała szansa, że to osiągniesz... Im bardziej ta wizja jest precyzyjna, im więcej szczegółów jesteśmy w stanie dostrzec, tym lepiej czujemy to, co możemy zyskać. Na tym etapie coach pomaga poczuć wizję, nazwać ją tak, aby była siłą wspierającą w dążeniu do zmiany. Klient, korzystając ze wsparcia coacha, ma okazję poeksperymentować, poczuć jak to będzie, gdy zmiana już nastąpi. Dzięki temu może kształtować ją tak, aby była ona dla niego najlepsza. Ten element zmiany jest niezbędny dla utrzymania MOTYWACJI w działaniu. - DZIAŁANIA obok intencji i motywacji to kolejny warunek zmiany. Bez nich motywacja płynąca z wizji spala się utrzymując nas w stanie niezadowolenia i pogłębiającej się frustracji. Każda zmiana wiąże się z pewnym oporem. Dlatego do planowania działań możemy podchodzić tak, aby nas one wspierały i nie powodowały lęku. Wystarczy podzielić duże kroki na kilka/kilkanaście mniejszych. Na tym etapie coach wspiera Klienta w planowaniu i realizacji działań i uważnie przygląda się sygnałom, które mogą być zaproszeniem do ponownej dyskusji: czemu ma służyć zmiana? Co zyskam? Jak bardzo chcę ją wprowadzić? Powodzenia! www.integrity.pl

  na pytanie Kiedy ludzie decydują się na przełomowe zmiany w życiu?
 • Wyobraźmy sobie sportowca, który staje na starcie i przed oczami ma wszystkie swoje poprzednie porażki, błędy i przegrane. Przypomina sobie, jak to było gdy biegł zbyt wolno, skakał zbyt nisko lub źle rozłożył swoje siły, albo na tym ile bólu kosztował go poprzedni start Szanse takiego sportowca na medal są niewielkie. Ale jeśli ten sam sportowiec, stojąc na mecie, będzie SKUPIAŁ SIĘ NA SWOIM CELU, na swoich najbardziej udanych treningach, swoich atutach i MARZENIU O WYGRANEJ jego szanse gwałtownie rosną. Podobnie jest z rzucaniem palenia. W tym przypadku szczególnie prawdziwe staje się powiedzenie Jeśli myślisz, że ci się uda, lub że ci się nie uda, z pewnością masz rację. Porażki zdarzają się każdemu z nas. I każdy z nas może z nich wyciągnąć dla siebie jakąś naukę. Wystarczy jeśli siebie spytamy: - Czego się dzięki temu o sobie dowiedziałem/-łam? - Co mogę tym razem zrobić inaczej? - Jakiego wsparcia mogę potrzebować w najbliższym czasie? I najważniejsze: - Kim się stanę, gdy to zrobię? Skupienie się na pozytywach nie gwarantuje wygranej. Ale ograniczanie się przeszłymi porażkami z pewnością odbiera szansę na sukces.

  na pytanie Czy to prawda, że każda kolejna nieudana próba rzucenia palenia osłabia motywację do rzucenia?
 • Piszesz, że potrafisz poświęcić sporo uwagi i energii, gdy chcesz osiągnąć cel. Może to jest kierunek, który warto poobserwować? - Jakie cele teraz realizujesz? - Na ile one są dla Ciebie ważne? - Co się zmieniło w ostatnim czasie? - Co chciałbyś robić, aby czuć zapał? Wspominasz też o serii porażek No tak, to musi być mało komfortowe, ale przecież nie będziesz oglądał się cały czas za siebie. To tak, jak z jazdą samochodem warto czasem zerknąć we wsteczne lusterko, ale lepiej i bezpieczniej jest patrzeć przed siebie! I tylko tak można dojechać tam, gdzie się chce! A zatem: - Czego nauczyły mnie moje porażki? - Jak chcę je wykorzystać w przyszłości? - Jak będę teraz działał? - Jak zwiększę swoją frajdę z tego, co jest przede mną? Powodzenia!

  na pytanie Skąd się bierze słomiany zapał?
 • Niektórzy twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak "lenistwo". A tym bardziej wrodzone Jest tylko BRAK MOTYWACJI. Zatem warto zastanowić się: - Co lubię robić? - Co jest dla mnie ważne? - Jak chcę to osiągnąć? - Jak bardzo tego chcę? - Co byłoby dla mnie dobrą nagrodą za działanie?

  na pytanie Czy istnieje coś takiego jak wrodzone lenistwo?

Na wasze pytania odpowiadają

 • adwokat Iwo Klisz

  Jestem adwokatem i specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie spadkowym, prawie pracy oraz zajmuję się zagadnieniami związanymi z umowami cywilnoprawnymi i kontraktami handlowymi

 • Iza Kulińska

  autorka bloga "SmacznaPyza" a poza gotowaniem i pieczeniem interesuje się grzybami

 • Aleksander Szulc

  Od 2007 roku jestem profesjonalnie związany z nowymi mediami w ogóle, a z mediami społecznościowymi w szczególe. Wiem na ich temat wiele, ale codziennie uczę się czegoś nowego.

 • Maria Anna Brzegowy

  Specjalistka ds. żywienia człowieka, autorka bloga mbrzegowy (Pozytywne żywienie). Od niedawna w najważniejszej życiowej roli - roli Mamy. Kocha gotować, pisać i buszować po sklepach

 • Anna Wydrych

  Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

 • Iwona Chłopek

  Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

 • Marek Grądzki

  Jestem serowarem rodzinnym, produkuję sery z mleka koziego i krowiego, świeże i dojrzewające. prowadzę bloga kulinarnego www.ziemianinwkuchni.blox.pl na face znajdziecie mnie pod sery grądzkie

 • Agnieszka Fulińska

  Z wykształcenia archeolog-historyk sztuki i filolog; z zamiłowania podróżniczka, pasjonatka starożytności, epoki napoleońskiej i opery; z konieczności tłumaczka literatury. Zwiedzam samochodem Europę.

 • Monika Czaplicka

  autorka książki: "Zarządzanie kryzysem w social mediach"

 • Krzysztof Lis

  Z wykształcenia mgr inż. mechanik specjalności energetyka cieplna. Autor bloga DrewnoZamiastBenzyny.pl .