Anna Waligóra

0 pytanie, 3 odpowiedzi

Pasjonatka, estetka i trochę leniwa perfekcjonistka. Moim oczkiem w głowie jest firma meblarska, którą prowadzimy razem z narzeczonym a w wolnych chwilach... odkrywanie smaków życia :)

Jestem ekspertem:

www.pieknymebel.pl Zadaj pytanie

Ostatnia aktywnoœść

 • Dzień dobry! Żeby deska położona na tarasie jak najdłużej zachowała swoje właściwości i piękno, trzeba pamiętać przede wszystkim o właściwym zabezpieczeniu drewna (olej, impregnat - my pracujemy na osmo) i jego odświeżaniu! To naprawdę ważne, bo zaniedbane drewno zmienia swoją wilgotność, paczy się, szarzeje (najmniejszy kłopot), może zacząć gnić lub wysychać a tak naprawdę nie da się tego procesu odwrócić. Przed ułożeniem tarasu warto dokładnie przemyśleć projekt (np. odpływ wody, zadaszenie, żeby deski nie wybarwiały się i nie prężyły pod wpływem słońca, ułożenie legarów) i dopilnować jego wykonania, chociażby zastosowania wkrętów ze stali nierdzewnej (w przeciwnym wypadku pojawiają się rude plamy a przy krótkich gwintach mogą nawet się wyrywać) czy odpowiedniej izolacji od podłoża. Dobór gatunku drewna i jego trwałość w stosunku do tarasu z płytek jest bardzo szerokim zagadnieniem i nie można na nie odpowiedzieć nie uciekając się do truizmów. Wiadomo, że każdy materiał ma swoje wady i zalety, które zazwyczaj są proporcjonalne do ceny... Wg mnie podjęcie decyzji ułatwia zajęcie stanowiska w kwestii: - tego, na jakim efekcie końcowym nam zależy (np. wielkomiejski elegancki taras z gatunków egzotycznych czy śródziemnomorski klimat stworzony dzięki płytkom/kamieniom w ciepłych odcieniach?), - co jest dla Państwa szczególnie ważne w użytkowaniu tarasu (nagrzane drewno nie parzy w stopy tak jak kamień ale płytki łatwiej utrzymać w czystości niż ryflowane deski), - ile lat taras ma nam służyć w niezmienionej formie (chcemy, żeby cieszyły się nim następne pokolenia czy uwielbiamy zmiany i wiemy, że za kilka lat będziemy robić "przemeblowanie"), - ile pieniędzy możemy na tę inwestycję przeznaczyć. Jeśli jesteście pewni, że to drewno ma być podstawowym budulcem, to poza ceną warto kierować się twardością i gęstością (kg/m3) bo z niej wynika trwałość i odporność drewna (w sumie, analogicznie jak płytki) oraz nie oszczędzać na tzw. chemii do drewna, bo to ta warstwa zabezpiecza deskę przed szkodliwymi czynnikami. Kolor drewna jest właściwie nieistotny, bo można je barwić bez szkody dla jego trwałości.

  na pytanie Jak zbudować drewniany taras?
 • Wg mnie bardzo ciekawie można wykorzystać wazony - jako nóżki do szafek. Część wypełniam betonem, część np silikonem, a część - bez żadnych dodatkowych zabiegów poza podnoszącymi trwałość - cieszy oko zabawnymi wzorkami. Dobierając nóżki (wazony) trzeba zadbać, żeby miały taką samą wysokość!

  na pytanie Jakie znacie ciekawe sposoby na wykorzystanie zwykłych rzeczy?
 • Malując pistoletem można używać farb wodnych, akrylowych czy np lakierów poliuretanowych. Warto wziąć pod uwagę pojemność kompresora i np. nie malować dużych powierzchni korzystając małej butli (mogą spadać kropelki). Po użyciu pistolet trzeba bardzo dokładnie umyć (rozłożyć na części!), żeby osad nie pojawił się przy kolejnym malowaniu.

  na pytanie Jakiej farby najlepiej użyć do pistoletu natryskowego?

Na wasze pytania odpowiadają

 • adwokat Iwo Klisz

  Jestem adwokatem i specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie spadkowym, prawie pracy oraz zajmuję się zagadnieniami związanymi z umowami cywilnoprawnymi i kontraktami handlowymi

 • Iza Kulińska

  autorka bloga "SmacznaPyza" a poza gotowaniem i pieczeniem interesuje się grzybami

 • Aleksander Szulc

  Od 2007 roku jestem profesjonalnie związany z nowymi mediami w ogóle, a z mediami społecznościowymi w szczególe. Wiem na ich temat wiele, ale codziennie uczę się czegoś nowego.

 • Maria Anna Brzegowy

  Specjalistka ds. żywienia człowieka, autorka bloga mbrzegowy (Pozytywne żywienie). Od niedawna w najważniejszej życiowej roli - roli Mamy. Kocha gotować, pisać i buszować po sklepach

 • Anna Wydrych

  Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

 • Iwona Chłopek

  Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

 • Marek Grądzki

  Jestem serowarem rodzinnym, produkuję sery z mleka koziego i krowiego, świeże i dojrzewające. prowadzę bloga kulinarnego www.ziemianinwkuchni.blox.pl na face znajdziecie mnie pod sery grądzkie

 • Agnieszka Fulińska

  Z wykształcenia archeolog-historyk sztuki i filolog; z zamiłowania podróżniczka, pasjonatka starożytności, epoki napoleońskiej i opery; z konieczności tłumaczka literatury. Zwiedzam samochodem Europę.

 • Monika Czaplicka

  autorka książki: "Zarządzanie kryzysem w social mediach"

 • Krzysztof Lis

  Z wykształcenia mgr inż. mechanik specjalności energetyka cieplna. Autor bloga DrewnoZamiastBenzyny.pl .