Czy na Maderze jest drogo?

Użytkownik

Ile pieniędzy zabrać i w jakiej walucie? Czy dla Polaków jest tam drogo? Proszę o pomoc.

 • 4 odpowiedzi

Odpowiedzi

  • Biznesowe kompendium oraz miłośniczka podróżowania

  Madera jest dość droga, polecam zwiedzać ją jak np. Grecką Kretę czyli wynajecie lokum na airbnb, samochod do zwiedzania poszukać jakieś pół roku przed przyjazdem gdyż możemy wtedy zaoszczędzić do 50% oraz stołować się w miejscowych knajpach które możemy wyszukiwać na np trip advisorze

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak0

 • Możemy jedynie dodać, że faktycznie najlepiej wynająć samochód, aby zwiedzić całą Maderę. Można wykupić wycieczki, ale lepiej postawić na niezależność. Ceny za auta są przystępne, a wrażenie po jeżdżeniu górskimi serpentynami są niesamowite :)
  Polecamy naszą relacje na http://www.readyforboarding.pl/k/podroze/madera

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak1

  • Pasjonatka podróży i ekspert od planowania najlepszych wyjazdów w grupie. W podróżach lubię odkrywać nową kulturę, testować lokalne jedzenie i zapuszczać się w dziką naturę.

  Na Maderze byłam w tym roku (2016) we Wrześniu i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, ze ceny są porównywalne do cen warszawskich, z wyłączeniem wina, ryb, owoców i warzyw, które są TAŃSZE :)

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak2

  • Martyna Mazurek i Justyna Nowak - dwie studentki Turystyki i Rekreacji. Pobyt na Erasmusie w Faro stał się dla nas pretekstem do odkrywania Portugalii.

  Podobnie jak w kontynentalne części Portugalii, walutą na Maderze jest euro. Oczywiście ceny są wyższe niż w Polsce, ale nie szokują. Tradycyjne danie z Madery: ryba espada serwowana z bananami, ziemniakami i sałatką w restauracji kosztuje około 10 euro, lampa wina 2 euro. Polecamy zwiedzanie Madery samochodem. Wynajęcie samochodu to koszt około 30 euro/dzień.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak15

 • adwokat Iwo Klisz

  Jestem adwokatem i specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie spadkowym, prawie pracy oraz zajmuję się zagadnieniami związanymi z umowami cywilnoprawnymi i kontraktami handlowymi

 • Iza Kulińska

  autorka bloga "SmacznaPyza" a poza gotowaniem i pieczeniem interesuje się grzybami

 • Maria Anna Brzegowy

  Specjalistka ds. żywienia człowieka, autorka bloga mbrzegowy (Pozytywne żywienie). Od niedawna w najważniejszej życiowej roli - roli Mamy. Kocha gotować, pisać i buszować po sklepach

 • Anna Wydrych

  Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

 • Iwona Chłopek

  Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

 • Marek Grądzki

  Jestem serowarem rodzinnym, produkuję sery z mleka koziego i krowiego, świeże i dojrzewające. prowadzę bloga kulinarnego www.ziemianinwkuchni.blox.pl na face znajdziecie mnie pod sery grądzkie