Czy na Maderze jest drogo?

Użytkownik

Ile pieniędzy zabrać i w jakiej walucie? Czy dla Polaków jest tam drogo? Proszę o pomoc.

 • 3 odpowiedzi

Odpowiedzi

 • Możemy jedynie dodać, że faktycznie najlepiej wynająć samochód, aby zwiedzić całą Maderę. Można wykupić wycieczki, ale lepiej postawić na niezależność. Ceny za auta są przystępne, a wrażenie po jeżdżeniu górskimi serpentynami są niesamowite :)
  Polecamy naszą relacje na http://www.readyforboarding.pl/k/podroze/madera

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak1

  • Pasjonatka podróży i ekspert od planowania najlepszych wyjazdów w grupie. W podróżach lubię odkrywać nową kulturę, testować lokalne jedzenie i zapuszczać się w dziką naturę.

  Na Maderze byłam w tym roku (2016) we Wrześniu i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, ze ceny są porównywalne do cen warszawskich, z wyłączeniem wina, ryb, owoców i warzyw, które są TAŃSZE :)

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak2

  • Martyna Mazurek i Justyna Nowak - dwie studentki Turystyki i Rekreacji. Pobyt na Erasmusie w Faro stał się dla nas pretekstem do odkrywania Portugalii.

  Podobnie jak w kontynentalne części Portugalii, walutą na Maderze jest euro. Oczywiście ceny są wyższe niż w Polsce, ale nie szokują. Tradycyjne danie z Madery: ryba espada serwowana z bananami, ziemniakami i sałatką w restauracji kosztuje około 10 euro, lampa wina 2 euro. Polecamy zwiedzanie Madery samochodem. Wynajęcie samochodu to koszt około 30 euro/dzień.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak15

 • adwokat Iwo Klisz

  Jestem adwokatem i specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie spadkowym, prawie pracy oraz zajmuję się zagadnieniami związanymi z umowami cywilnoprawnymi i kontraktami handlowymi

 • Iza Kulińska

  autorka bloga "SmacznaPyza" a poza gotowaniem i pieczeniem interesuje się grzybami

 • Maria Anna Brzegowy

  Specjalistka ds. żywienia człowieka, autorka bloga mbrzegowy (Pozytywne żywienie). Od niedawna w najważniejszej życiowej roli - roli Mamy. Kocha gotować, pisać i buszować po sklepach

 • Anna Wydrych

  Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

 • Iwona Chłopek

  Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

 • Marek Grądzki

  Jestem serowarem rodzinnym, produkuję sery z mleka koziego i krowiego, świeże i dojrzewające. prowadzę bloga kulinarnego www.ziemianinwkuchni.blox.pl na face znajdziecie mnie pod sery grądzkie