Czy na fakturach VAT trzeba pisać słowa "oryginał" i "kopia" czy też jest to nieobowiązkowe?

Użytkownik

 • 1 odpowiedzi

Odpowiedzi

  • Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

  Już od początku 2011 r. faktura nie musi zawierać słów "oryginał" i "kopia". Faktura ma być tylko wystawiona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Brak powyższych słów nie ma wpływu na prawidłowość dokumentu. Wpisanie tych słów na fakturze także nie jest błędem i można dalej tak oznaczać.

  Co więcej od 1 stycznia 2014 r. dokument będący fakturą nie będzie nawet musiał zawierać słowa "faktura". Wystarczy, że wystawiany dokument będzie zawierał wszystkie obowiązkowe elementy faktury, czyli oznaczenie stron, adresy, NIP-y, nazwę towaru lub usługi, ilość, kwotę netto, kwotę brutto, podatek VAT, itd.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak29

 • adwokat Iwo Klisz

  Jestem adwokatem i specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie spadkowym, prawie pracy oraz zajmuję się zagadnieniami związanymi z umowami cywilnoprawnymi i kontraktami handlowymi

 • Iza Kulińska

  autorka bloga "SmacznaPyza" a poza gotowaniem i pieczeniem interesuje się grzybami

 • Maria Anna Brzegowy

  Specjalistka ds. żywienia człowieka, autorka bloga mbrzegowy (Pozytywne żywienie). Od niedawna w najważniejszej życiowej roli - roli Mamy. Kocha gotować, pisać i buszować po sklepach

 • Anna Wydrych

  Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

 • Iwona Chłopek

  Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

 • Marek Grądzki

  Jestem serowarem rodzinnym, produkuję sery z mleka koziego i krowiego, świeże i dojrzewające. prowadzę bloga kulinarnego www.ziemianinwkuchni.blox.pl na face znajdziecie mnie pod sery grądzkie