Czy głodówka jest dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu?

Użytkownik

Czytam różne opinie w internecie. Czy Pani zdaniem głodówka może być skuteczna i czy jest bezpieczna?

 • 3 odpowiedzi

Odpowiedzi

  • Biznesowe kompendium oraz miłośniczka podróżowania

  jeżeli szukasz czegoś powiązanego z głodówką to polecam diete gdzie jesz tylko przez 8 godzin dziennie w tzw oknie żywieniowym. Potem nic, zadnych przekasek, tylko woda.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak0

 • W JAKI SPOSÓB OCZYŚCIĆ ORGANIZM DOMOWYM SPOSOBEM
  Też miałam problem z oczyszczaniem organizmu, próbowałam już wszystkiego do czasu aż znalazłam świetny poradnik :) gdyby ktoś chciał go zobaczyć to znajduje się tutaj: czystyorganizm.wordpress.com

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak2

  • Dietetyk z Poradni dietetycznej Yanse. Specjalizuje się w żywieniu sportowców, dietoterapii cukrzycy, chorób cywilizacyjnych, zaburzeń odżywiania i otyłości.

  Witam serdecznie,
  głównym hasłem głodówek, poza szybkim chudnięciem jest faktycznie oczyszczenie organizmu. Niestety, okazuje się, że nie jest to do końca prawda. Nasz organizm doskonale oczyszcza się ze wszystkich toksyn sam.

  Jeśli chcemy to ułatwić, najlepiej zapewnić dobre warunki jego funkcjonowania. Oznacza to, że powinniśmy stosować zróżnicowaną, dobrze zbilansowaną dietę, która dostarczy wszelkich niezbędnych składników odżywczych i zapewni prawidłową pracę wszystkich układów.

  Kiedy wprowadzamy dietę eliminującą podstawowe składniki odżywcze, nasze ciało szuka dla nich możliwego zastępstwa. Zmieniają się wtedy szlaki metaboliczne, na przykład pozyskiwanie energii zamiast z węglowodanów, przekierowane zostaje na białka organizmu. Konsekwencją wszystkich tych zmian jest również zwiększona produkcja substancji niepotrzebnych i szkodliwych. Dodatkowo, o ile w pierwszym momencie nasz metabolizm przyśpieszy z powodu szoku, o tyle w późniejszym okresie, nawet już drugiego dnia znacznie zwolni.

  W ten sposób organizm broni się przed utratą energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. Spada przemiana materii, przez co wszystkie procesy zachodzące w ciele zwalniają i zamiast szybko pozbywać się tego, co nas "zatruwa" i jest zbędne, proces ten przedłuża się.

  Co ciekawe, głodówki mogą powodować zwiększoną mobilizację tkanki tłuszczowej, która podczas jej szybkiego "spalania" uwalnia do krwioobiegu kolejną porcję substancji toksycznych, które magazynuje.

  Ostatnim argumentem przeciw głodówce, który warto znać jest to, że zmiany metaboliczne, które powoduje prowadzą do zwiększenia stresu oksydacyjnego, czyli zwiększenia ilości wolnych rodników, niszczących DNA komórek, powodujących pogorszenie stanu zdrowia, mających działanie pronowotworowe i przyspieszających starzenie.

  Jedyną dobrą cechą takiego postępowania jest założenie picia dużej ilości wody. Woda jest niezbędna we wszystkich procesach zachodzących w organizmie i warunkuje również dobre oczyszczanie ze zbędnych metabolitów i toksyn.
  Dzięki dobremu nawodnieniu, nerki pobudzane są do pracy, filtracja krwi zachodzi szybciej i faktycznie można stwierdzić, że organizm łatwiej się oczyszcza.

  Podsumowując, dotychczasowe badania naukowe odradzają system głodówek, które mogą spowodować więcej szkód, niż pożytku. Polecam stosować dobrze zbilansowaną dietę, której różnorodny skład i bogactwo antyoksydantów zapewni prawidłowe odżywienie i wspomoże naturalne oczyszczanie.

  Mam nadzieję, że wyczerpałem temat głodówek i nie zdecyduje się Pani na ich stosowanie.
  Pozdrawiam.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak6

 • adwokat Iwo Klisz

  Jestem adwokatem i specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie spadkowym, prawie pracy oraz zajmuję się zagadnieniami związanymi z umowami cywilnoprawnymi i kontraktami handlowymi

 • Iza Kulińska

  autorka bloga "SmacznaPyza" a poza gotowaniem i pieczeniem interesuje się grzybami

 • Maria Anna Brzegowy

  Specjalistka ds. żywienia człowieka, autorka bloga mbrzegowy (Pozytywne żywienie). Od niedawna w najważniejszej życiowej roli - roli Mamy. Kocha gotować, pisać i buszować po sklepach

 • Anna Wydrych

  Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

 • Iwona Chłopek

  Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

 • Marek Grądzki

  Jestem serowarem rodzinnym, produkuję sery z mleka koziego i krowiego, świeże i dojrzewające. prowadzę bloga kulinarnego www.ziemianinwkuchni.blox.pl na face znajdziecie mnie pod sery grądzkie