Czy za 2013 można odliczyć internet i od jakiej sumy można odliczyć internet?

Użytkownik

 • 1 odpowiedzi

Odpowiedzi

  • Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

  Ulga na internet obowiązująca za 2013 r. przysługuje w wysokości 760 zł. Podatnik chcący z niej skorzystać powinien posiadać faktury wystawione na swoje imię i nazwisko potwierdzające opłaty za internet. Jeśli mniej podatnik zapłacił faktycznie za internet może odliczyć tylko tyle ile zapłacił, nie więcej.

  Ulgę odlicza się od dochodu. Oznacza to, że w przypadku, gdy przychody są niższe niż koszty podatkowe ulga nie będzie mogła być zastosowana. W takim przypadku bowiem dochód nie wystąpi, a zatem nie będzie od czego odliczyć ulgi internetowej.

  W 2013 r. wprowadzono dodatkowe ograniczenie. Jeśli podatnik już korzystał w poprzednich dwóch latach podatkowych z ulgi internetowej nie może w 2013 r. i w następnych odliczać ulgi na internet.

  Ulga przysługuje tylko tym podatnikom, którzy jeszcze z niej nie korzystali lub korzystali tylko w jednym roku podatkowym.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak5

 • adwokat Iwo Klisz

  Jestem adwokatem i specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie spadkowym, prawie pracy oraz zajmuję się zagadnieniami związanymi z umowami cywilnoprawnymi i kontraktami handlowymi

 • Iza Kulińska

  autorka bloga "SmacznaPyza" a poza gotowaniem i pieczeniem interesuje się grzybami

 • Maria Anna Brzegowy

  Specjalistka ds. żywienia człowieka, autorka bloga mbrzegowy (Pozytywne żywienie). Od niedawna w najważniejszej życiowej roli - roli Mamy. Kocha gotować, pisać i buszować po sklepach

 • Anna Wydrych

  Autorka bloga PamietnikMamy.pl specjalizująca się w prawie pracy i ochronie kobiet w ciąży. Absolwentka UJ na wydziale Prawa i Administracji.

 • Iwona Chłopek

  Doradca podatkowy.Prowadzę Blog "Zrozumieć biznes podatkowy". Moja wiedza została doceniona przez Dziennik Gazety Prawnej, Radio PIN, Linię Otwocką, Kulturę Pogrzebu oraz Fundację Kobiety Nauki.

 • Marek Grądzki

  Jestem serowarem rodzinnym, produkuję sery z mleka koziego i krowiego, świeże i dojrzewające. prowadzę bloga kulinarnego www.ziemianinwkuchni.blox.pl na face znajdziecie mnie pod sery grądzkie